Эхлэл - Улс төр - Намууд
Одоогийн үнэлгээ:
Үнэлэх:
Нийтлэгдсэн огноо: 2012 оны 5 сарын 25

Сонгуульд өрсөлдөх намуудын нэр дэвшигчид

Untitled Document
Untitled Document

 

Тойрог

АН

МАН

ИЗНН

МАХН МҮАН эвсэл

1

Архангай   

Н.Батбаяр, Б.Болор

Ж.Мөнхбат, Ё.Баатарбилэг

Т.Наранцэцэг, Ж.Хүрэлбаатар

Н.Удвал, Н.Цогтгэрэл

2

Баян-Өлгий

Ч.Куланда, А.Бакей

Х.Жекей, А.Телейхан

Х.Баяддолдой


3

Баянхонгор

Х.Баттулга, Д.Ганбат

Г.Занданшатар, М.Билэгт

Ё.Нандинцэцэг, С.Батбаатар


4

Булган 

Д.Түмэнжаргал

Ё.Отгонбаяр

Ц.Буянзаяа


5

Говьсүмбэр, Дорноговь      

Я.Батсуурь

Ц.Анандбазар

Батдэлгэр

Ч.Чимэдсүрэн

6

Говь-Алтай 

Б.Ариунсан

Ц.Дашдорж

Л.Нямдорж


7

Дорнод

П.Алтангэрэл, Б.Мөнхцэцэг

Н.Номтойбаяр, Д.Одбаяр

Л.Оюунцэцэг, С.Отгонбаатар

н.Хурц, н.Дэмчигсүрэн

8

Дундговь

Б.Наранхүү

Б.Амарсанаа


н.Ганбат

9

Өвөрхангай

Г.Батхүү, Д.Зоригт

С.Чинзориг, Н.Төмөрхүү

Б.Мөнх-Алдар

Г.Шийлэгдамба, З.Ойдов

10

Өмнөговь

Д.Бат-Эрдэнэ

Х.Бадамсүрэн

Г.Гансүх

н.Аварзэд

11

Сэлэнгэ

С.Баярцогт,  Д.Цогт-Очир

Ж.Эрдэнэбат, С.Гэрэлмаа

Г.Ганбат, П. Баянжаргал

н.Пэрэнлэй

12

Сүхбаатар

М.Зоригт

Р.Буд

Р.Буд

Д.Дэлгэрцогт

13

Увс аймаг

Д.Нямхүү, Мэндсайхан

Ч.Хүрэлбаатар, Б.Чойжилсүрэн

Б.Бат-Эрдэнэ, Г.Чулуунбат

С.Жавхлан , н.Давааням

14

Орхон

Х.Золжаргал, Д.Одхүү

О.Содбилэг, Д.Дамба-Очир

Зэс-Эрдэнэ-Д.Алтанхуяг, М.Батцоож

Л.Цог, н.Галбаатар

15

Дарханд

Н.Гантулга, Б.Мөнхтуяа

Д.Хаянхярваа, Ж.Сүхбаатар

Ц.Ширэндэв

М.Энхсайхан, Б.Тулга

16

Хэнтийд

Б.Гарамгайбаатар, Б.Хүдэрбаатар

Б.Бат-Эрдэнэ, Н.Ганбямба

С.Жаргал, Б.Хүдэрян


17

Төв аймаг

Го.Баярсайхан, Д.Доржпүрэв

М.Энхболд, Су.Батболд

Л.Мөнхсайхан

н.Ганбат, н.Чулуунбаатар

18

Хөвсгөл

Ц.Сэдванчиг Л.Гүндалай

Л.Энх-Амгалан, Л.Мөнхбаатар

Г.Батпүрэв, Б.Дүгэржав

Х.Батсайхан, Б.Санчир

19

Завхан

Я.Санжмятав, Б.Шинэбаатар

Д.Оюунхорол, Ш.Сайхансамбуу

Ц.Төмөрхуяг, Т.Эрдэнэчимэг

н.Батсайхан, П.Гансүх

20

Ховд

Д.Кёкүшюзан Батбаяр, Д.Пүрэвдорж

С.Бямбацогт, Г.Нямдаваа

Т. Хүдэрчулуун, Л.Алтанхуяг

Д.Батцогт, Г.Доёд

21

Сонгинохайрхан

Да.Ганболд, Л.Эрхэмбаяр,С.Эрдэнэчимэг

Д.Сумъяабазар, Ц.Түмэнгэрэл, Г.Тэнгэр

Х.Бат-Ялалт,  Ш.Пүрэвсүрэн П.Нямцэвээн

Д.Тэрбишдагва, н.Хатанбаатар, Г.Бямбасүрэн

22

Баянгол

С.Эрдэнэ, С.Одонтуяа

Ц.Мөнх-Оргил, Л.Амгалан

М.Энхтайван, Б.Туул

н.Батмөнх , Н.Дашзэвэг

23

Баянзүрх

И.Нарантуяа, Ж.Батзандан, Д.Ганхуяг

Д.Арвин, Б.Батзориг, Х.Мөнхбаатар

З.Алтай,  Э.Зоригт,  Р.Булгамаа

О.Чулуунбат, Б.Оюунчимэг, Цэрэнчунт

24

Хан-Уул

Лу.Болд, Ц.Оюунгэрэл

Ц.Батбаяр, Б.Лхагважав

Ч.Энхтуяа, Э.Сугар

н.Амарсайхан

25

Чингэлтэй

Г.Баярсайхан, Б.Батбаатар

Д.Очирбат, Д.Зоригт

Д.Уламбаяр, Т.Алтаншагай

Оюунгэрэл, Г.Уянга

26

Сүхбаатар

Р.Амаржаргал, Л.Гантөмөр

Ч.Ганхуяг, Ц.Цогзолмаа

Ч.Базар,  Д.Баттулга

Ц.Мөнхчимэг, н.Авирмэд


Намуудын жагсаалтаар нэр дэвшигчид:

 

АН

МАН

ИЗНН

МАХН МҮАН эвсэл

1

Н.Алтанхуяг

 С.Батболд

С.Оюун

Н.Энхбаяр

2

З.Энхболд

 У.Хүрэлсүх

С.Дэмбэрэл

Ч.Улаан

3

Х.Тэмүүжин

Д.Дэмбэрэл

З.Ган-Очир

Н.Батцэрэг

4

Ч.Сайханбилэг

Ө.Энхтүвшин

М.Хүрэлсүх

С.Нарангэрэл

5

Д.Эрдэнэбат

 Д.Лүндээжанцан

Ц.Ганбат

М.Сономпил

6

Ш.Түвдэндорж

Ц.Нямдорж

М.Төрбаяр

Э.Батшугар

7

Р.Бурмаа

 Н.Энхболд

Н.Дүгэрсүрэн

 З.Баянсэлэнгэ

8

Ц.Баярсайхан

 Я.Содбаатар

М.Чойдорж

О.Баасанхүү 

9

Р.Гончигдорж

Ж.Энхбаяр

Ц.Энхтуяа

Ц.Цолмон

10

М.Батчимэг

 Д.Сарангэрэл

Б.Наранзул

 Ц.Оюунбаатар

11

Б.Мэдрээ

Л.Оюун-Эрдэнэ

Р.Лхагвадулам

 Ж.Батбаяр

12

Л.Гансүх

 Ц.Гарамжав

В.Дүгэрмаа

Э.Эрдэнэжамьян

13

Б.Ургамалцэцэг

Ц.Сүхбаатар

Л.Дашням

Н.Аюур 

14

А.Гансүх

Б.Ундармаа

Д.Тунгалаг

П.Ангараг

15

Г.Байгальмаа

 Э.Мөнх-Очир

Ч.Наранцэцэг

 н.Алтанчимэг

16

П.Ганхуяг

Д.Долгор

Л.Энх-Амгалан

н.Оюумаа

17

 Х.Батырбек

Ж.Цолмон

Г.Чулуун

Л.Сэлэнгэ

18

Р.Эрдэнэбүрэн

Б.Батцэцэг

Г.Жаргалсайхан

Д.Эрдэнэчимэг

19

З.Нарантуяа

Х.Баделхан

С.Чулуунбаатар

н.Дуламдорж

20

Ч.Батболд

В.Удвал

О.Бадамханд

н.Эрдэнэтуул

21

С.Сувдаа

Д.Энхчимэг

А.Одгэрэл

н.Алтангэрэл

22

Л.Пүрэвсүрэн

Ж.Сауле

Н.Даваасүрэн

н.Пүрэв-Осор

23

Ц.Энхтуяа

 Г.Мөнхцэцэг

Д.Эхбаяр

Н.Санжаадорж

24

Б.Баттүвшин

 Ш.Раднаасэд

Т.Батбаяр

А.Батсайхан

25

Д.Үүрийнтуяа

Ц.Цэнгэл

Х.Цэндсүрэн

н.Энхжаргал

26

Б.Батбилэг

Я.Төмөрбаатар

Г:Оюунбилэг

 н.Лхагвацэрэн

27

Ц.Оюундарь

 Д.Дондог

С.Болдхуяг

н.Энхтөр

28

 Б.Ариунболд

П.Баянмөнх

Э.Батбаяр


Мэдээний линк: http://politics.time.mn/content/12983.shtml
LIKE дарж дэмжээрэй.
Түгээх
Сэтгэгдлийг ачааллаж байна ...